Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadzieją na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany doświadczeń, wspierania się w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga będzie wspólna...", jak mówi JPII słowami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z szybkiej pomocy, pisząc o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chętni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele wątków pobocznych, towarzyszących chorobie nowotworowej...

Drogi Gościu, umacniaj swoją wiarę, nie trać nadziei i... kochaj z całych sił!!!
samograj

#321 2009-06-02 11:57:50

IRENA-EWA

Gospodarz forum

Skąd: Baranowo k/Poznania
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 552
WWW

Re: Nasza historia z GBM, 13 miesięcy..

Gdy Jan Paweł II mówił dokładnie 30 lat temu poniższe słowa na pl. Zwycięstwa w Warszawie nie było pewnie Ciebie Dorotko jeszcze na tej ziemi. Dedykuję wobec tego Tobie ten niewielki fragment papieskiej homilii. Radzę przeczytać ją całą, a jeszcze lepiej odsłuchać. 

„ Trzeba iść po śladach tego, czym – a raczej kim – na przestrzeni pokoleń był Chrystus dla synów i  córek tej ziemi. I to nie tylko dla tych , którzy jawnie weń wierzyli, którzy Go wyznawali wiarą  Kościoła . Ale także i dla tych, pozornie stojących opodal, poza Kościołem. Dla tych wątpiących, dla tych sprzeciwiających się...
...Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa, ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie można tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa...”


Dobrze byłoby jak sama piszesz  udać się na terapię do psychologa, ale jeśli mogę coś doradzić - nie chcąc niczego narzucać - to poleciłbym także rozmowę z proboszczem, którego określiłaś mianem „przyjaciel ojca”.

Offline

 

#322 2009-06-03 20:19:27

IRENA-EWA

Gospodarz forum

Skąd: Baranowo k/Poznania
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 552
WWW

Re: Nasza historia z GBM, 13 miesięcy..

Wierzę w ciała zmartwychwstanie i życie wieczne - ostatnie słowa składu apostolskiego. To skarb naszej duszy. W to, że życie po śmierci może trwać w sposób duchowy, w to jeszcze możemy uwierzyć, Ale to mało. Jak uwierzyć, że nasze ciało zmartwychwstanie? To ciało złożone w trumnie do ziemi lub spalone na popiół w krematorium.
Tak  Doroto,  chrześcijanin wierzy w ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny.  Amen!
To coś więcej niż ulotny sen w którym przychodzi do Ciebie Twój tatuś, by po obudzeniu zniknąć.
Chrześcijanin wierzy, że tak jak Twój tatuś, tak Ty, tak Twoja mamusia, siostra, tak ja  zmartwychwstaniemy. I to zmartwychwstanie nie tylko nasz duch, nasza dusza, ale i nasze ciało. I nie jest ważne czy należysz formalnie do kościoła katolickiego, czy nie, czy wyznajesz taką czy inną religię, czy też  nie wyznajesz żadnej. Chrześcijanin wierzy, że zmartwychwstanie ciało każdego człowieka. Skąd ta pewność?  Osadzona jest  w zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On po swoim zmartwychwstaniu kazał uczniom - apostołom wkładać ręce w swoje rany. Jego ciało było zarówno fizycznie widzialne i namacalne dla apostołów jak i miało strukturę duchową  - przenikało przez ściany.  Chrześcijańska wiara nie opiera się na cykliczności – reinkarnacji. Czerpie moc z Boga Stwórcy. Bóg jest bogiem żywych. A śmierć i zmartwychwstanie to Dobra Nowina. I my ludzie powtórzymy los Jezusa. I na naszej drodze stanie śmierć. Ale ona nas nie pokona, Tak jak nie pokonała Jezusa. W Jego śmierci objawiła się wielkość zmartwychwstania ciała. Chrystus pokonując zadane mu rany zmartwychwstał we własnym ciele.
    Skoro zmarli nie zmartwychwstają to jedzmy, pijmy, używajmy rozkoszy tego świata. To prawda, że żyje się tylko raz. Ale mając nieśmiertelną duszę żyje się wiecznie. Życie, to nie bierne trwanie. A mieć życie wieczne, to mieć udział w życiu Boga. Takie życie rodzi się z entuzjazmu wiary. Z tego czerpiemy siłę. „Panie mój, Boże nasz siłę masz, siłę dasz” z tej krótkiej modlitwy czerpię siły. Czy już dorosłem do życia wiecznego? Od odpowiedzi na to pytanie nie mogę uciekać.
Jerzy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
legal apartamenty kołobrzeg blisko morza wellness Ciechocinek sale na szkolenie kraków krowodrza seventopsxyz