Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadzieją na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany doświadczeń, wspierania się w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga będzie wspólna...", jak mówi JPII słowami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z szybkiej pomocy, pisząc o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chętni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele wątków pobocznych, towarzyszących chorobie nowotworowej...

Drogi Gościu, umacniaj swoją wiarę, nie trać nadziei i... kochaj z całych sił!!!
samograj

#101 2009-05-02 19:47:56

IRENA-EWA

Gospodarz forum

Skąd: Baranowo k/Poznania
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 552
WWW

Re: MODLITWA ZA IRENĘ-EWĘ....

Patko!  Nie licząc małżonki jedyna odważna. (Pisze Jerzy.)
(to nawiązanie do #75 Patki z wątku „Czasami to cud, ale wiara zawsze daje siłę i #4 z wątku "Konkurs Jerzego").

Mimo że tyle lat przeżyłem, nie miałem okazji zawitać do Rzymu. Za komuny granice były przede mną zamknięte i to te na wschód i te na zachód. A potem tak się życie potoczyło, że nawet mając pieniądze nie udało mi się tam wyjechać.
    Teraz marzy mi się aby stanąć w dniu beatyfikacji JP II na placu św. Piotra z klęczącą postacią świętego JPII nazwanego Wielkim wygrawerowanego osobiście z profilu w tafli plexi (oknie Pana) i podświetlonego diodami. Postać ta byłaby naturalnych rozmiarów i po poświęceniu jej przez obecnego Ojca św. (czyni to przy takich okazjach) zostałaby zamontowana przy jednej z metalowych poręczy (teraz proszę wejść w post nr 7 w tym wątku) nad śniegową literką „O” .
    Poręcz tą zaprojektowałem i zamontowałem jako miejsce do modlitwy z JP II. Klęknowszy przy niej (lubię tu przyklękać na modlitwie) z tewej strony w poziomie stopnia „wypisałem” 0,5 m wysokimi literami z czarnego klinkieru słowa: TOTUS , a z prawej strony poręczy TUUS. Tak trwając na modlitwie niejako naturalnie uświadamiam sobie, że CAŁY ja jestem TWÓJ  PANIE.
    A gdyby tak jeszcze przy tej poręczy postawić będącego jeszcze w moim sercu JPII, to z kuchennego okna (z którego zrobione było zdjęcie pomnika) widać byłoby tylko 1,5 m wysokości kant szyby. Jego klęczącej postaci „nie ma” a jednocześnie „jest”. Jest dla wszystkich osób idących chodnikiem i kierowców samochodów. Oni widzieliby świetlany obrys profilu JPII. Tak między innymi wyrażała by się „duchowość” materialnej postaci JPII.
Model żółto świecącej postaci JPII w skali 1:10 mam już gotowy
To moje marzenie zawisło w próżni. Nie mam na nie przyzwolenia mego ks. Proboszcza, a w dalszej kolejności ks. Arcybiskupa
Tylko pokorna modlitwa może sprawić, że klękając do modlitwy będę miał obok siebie „materialną”  postać JPII.
    Dzisiaj drugi dzień miesiąca, to dzień modlitw parafian o beatyfikację JPII przed pomnikiem o 21:00.
    Zapraszam do duchowego połączenia się  z nami.
Wdzięczny za to jedno słowo.
Jerzyk

Ps A może coś jeszcze dopiszesz do konkursu

Offline

#102 2009-07-23 21:11:22

IRENA-EWA

Gospodarz forum

Skąd: Baranowo k/Poznania
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 552
WWW

Re: MODLITWA ZA IRENĘ-EWĘ....

22 lipiec – kolejna już 42 rocznica naszego ślubu. W tym dniu, rzecz normalna,  szczególne miejsce zajmuje małżonka. Mimo, że od lat nie ma tego dnia święta państwowego, dla nas obojga jest to zawsze dzień świąteczny.
    Z samego rana życzenia, uściski i pocałunki – normalka. A czym jeszcze udało się tego roku zaskoczyć małżonkę?  Wyszukanym prezentem, wspaniałym bukietem z 42 karminowych róż, ulubionym daniem w restauracji, zorganizowaniem przyjęcia dla najbliższej rodziny?
    Przychodzą takie lata, że nie potrzeba już sobie dużo mówić, szukać wyszukanych słów, bo wystarczy jedno „dziękuję” z dopowiedzeniem „dziękuję Ci za dzisiejszy dzień”. Ważny jest ton i klimat, w jakim te proste słowa padają.
    Jeśli w centrum dnia jest  Msza święta – którą zamówiliśmy wspólnie za siebie jeszcze pół roku temu i  wspólna modlitwa: za dzieci, za wnuczęta i oczywiście za siebie samych, to do tak zwanego szczęścia, nic już więcej nie potrzeba. Bo cóż więcej można ofiarować żonie, jak nie czyste serce pojednane z ludźmi, z otoczeniem, ze środowiskiem, w którym przyszło mi żyć i z Bogiem.  Życie w takim pojednaniu  ze sobą samym, z małżonką, z rodziną, z sąsiadami, z otoczeniem i z Bogiem daje ten dziwny spokój, który pozwala każdego dnia zasypiać bez stresu, bez wyrzutów sumienia, nie obawiając się śmierci. 
    Co jest podstawą takiego podejścia do życia?
    Dla mnie, codzienna modlitwa i nastawienie na Boga. Nie wyobrażam sobie, bym każdego dnia nie modlił się za moją żonę. I nie żył w przeświadczeniu, że Ona czyni podobnie. A skoro tak, to  spokojnie może brzmieć głoś naszego dzwonu, ogłaszając wszystkim ludziom i Bogu o naszej jedności.

Jerzy

    Od dzisiaj dzwon - świadek jedności małżonków, stać będzie przed głównym wejściem do naszego domu. Widoczny doskonale, z Placu Pojednań przed Bożym Miłosierdziem, świadczyć będzie puty co, o jedności, o pojednaniu mieszkańców tego domu z ludźmi i z Bogiem. 
    Boże daj nam obojgu siły, byśmy wytrwali w tym małżeńskim pojednaniu i nie musieli przetaczać dzwonu na zaplecze domu lub chować go ze wstydem przed wzrokiem ludzkim.
                Umiłwany Ojcze , dzięujemy Ci za wszczepienie nas w winny krzew , któym jest Twó Syn, i za każy życiodajny sok, któy ubogaca nasze życie .

Ewa z Jurkiem

Offline

#103 2009-07-24 09:35:17

 marzenna79

Gdynianka

2832607
Call me!
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 519
zainteresowania: grafika,książki,psy
WWW

Re: MODLITWA ZA IRENĘ-EWĘ....

IRENA-EWA napisał:

22 lipiec – kolejna już 42 rocznica naszego ślubu.

Wszystkiego Najlepszego !


http://i28.tinypic.com/15fip28.jpg

http://i26.tinypic.com/2s66b2h.jpg

Gratulacje !

Offline

#104 2009-07-24 16:20:23

Patka

Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 159

Re: MODLITWA ZA IRENĘ-EWĘ....

Z okazji tak pięknej rocznicy życzę wszystkiego najlepszego,dużo zdrowia i doczekaniu w nim złotych godów


&&&&&

Offline

#105 2009-07-24 19:55:55

 samograj

Administrator

5574523
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 1035
WWW

Re: MODLITWA ZA IRENĘ-EWĘ....

Dołączam sie do zyczen..... jest co Świętować i.... bardzo mi sie podoba, Jerzy, to co napisałeś o Was, o Pojednaniu... o wszczepieniu w winny krzew....
I tak jak Patka, .... obyście dociągneli w takiej (albo lepszej) kondycji do 50-tki.


P.s.
Czy ten post nie powinien się znalźć raczej w NASZEJ (waszej) HISTORI???
Bo >Pogotowie modlitwne< to raczej prośba w nagłej potrzebe.. taki byl zamysł...

Tak czuję jakby mi sie forum nie trzymało kupy...


pozdrawiam, samograj 
Jeżeli nie znasz ojca choroby, pamiętaj, że jej matką jest zła dieta.

http://img118.imageshack.us/img118/4660/70793357ye1.jpg http://img300.imageshack.us/img300/7097/bannerpiesportretymalyia4.jpg http://img398.imageshack.us/img398/5507/ogarpolskimg6.jpg

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Is TS2 Space written by AI? zasięg odbioru kaset vhs w-wa https://4prestige.pl/ https://www.huzaro.pl/ Ciechocinek wellness pakiety