W przypadku Polski Po³udniowej, w przypadku potrzeby wykonania badania metylacji promotora MGMT w glioblastoma, nale¿y kontaktowaæ siê z doc. Dariuszem Adamkiem, szefem Katedry Patomorfologii CMUJ, Grzegórzecka 16, tel. 12-619 - 9 - 610
Niecha, bardzo proszê nie dubluj postów...
W pierwszym poscie masz dok³adnie to samo co wklei³a¶ =>pierwszy link po strzeszczeniu.
Inny adres, ale ja przenios³am Pdf na serwer strony Krzy¶ka... powinien sie automatyczni otwieraæ.
www.opk.viamedica.pl/darmowy_pdf.phtml? … eks_art=62
Przeniesione przez samograj
STRESZCZENIE
U chorych na glejaka wielopostaciowego po leczeniu operacyjnym i radioterapii w wysokiej dawce mediana prze¿ycia jest krótsza ni¿ rok. Obiecuj±ce perspektywy w leczeniu tych pacjentów stwarza wieloo¶rodkowe badanie III fazy z jednoczesnym zastosowaniem pooperacyjnej radiochemioterapii z u¿yciem temozolomidu. Jest to alkiluj±cy lek podawany doustnie, który ma zdolno¶æ przenikania bariery krew–mózg. W przypadku tego cytostatyku alkilacja polega na do³±czaniu do DNA grup alkilowych (w tym metylowych) i dotyczy najczê¶ciej guaniny. Enzym naprawiaj±cy DNA — metylotransferaza O6 metyloguaniny
(MGMT) — usuwa grupê metylow± ze zmetylowanej guaniny i tym samym mo¿e hamowaæ ¶mieræ komórek wywo³an± przez lek alkiluj±cy.
Metylacja promotora genu MGMT uniemo¿liwia transkrypcjê, czyli zahamowanie produkcji MGMT, co mo¿e skutkowaæ brakiem naprawy DNA zalkilowanego lekiem, a tym samym jego wiêksz± skuteczno¶ci± i d³u¿szym prze¿yciem chorych na glejaka.
http://www.nadziejamoja.ovh.org/mgmt.pdf
Takie badania przeprowadza:
Klinika Nowotworów Uk³adu Nerwowego
Centrum Onkologii
Instytut im. Marii Sk³odowskiej - Curie
Ul. Roentgena 5
02-781 Warszawa
Tutaj kontakt:
http://neuroonkologia.com.pl/kontakt.html
Najlepiej na stronie odszukaæ dr-a Piotra Naumana => odsy³am do nagrañ POLSATU - to ten sam lekarz, który wzi±³ udzia³ w debacie (poni¿ej link):
http://nadziejamoja.ovh.org/polsat.html
i z nim sie skontaktowaæ:
http://neuroonkologia.com.pl/zespol.html
Guza nale¿y wypozyczyæ z pracowni, w której by³o robione badanie hist./pat. - tyle, ¿e wcze¶niej nale¿y spotkaæ siê z dr-em, który wrêczy nam formularz o¶wiadczaj±cy, ¿e pacjent zostanie objêty dalszym leczeniem w tamtejszej klinice... nalezy go wype³niæ, podaj±c numer preparatu, który chcemy wypozyczyæ....nastêpnie trzeba ten preparat w postaci kostek parafinowych dostarczyæ do W-wy i...czekaæ na wynik....jesli dodatni to znaczy, ¿e warto zabiegaæ o TEMODAL na wszelkie sposoby, je¶li ujemny... szukaæ innych sposobów walki z tym terminatorem, bo podanie Temodalu mija siê z celem.