Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadziej na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany dowiadcze, wspierania si w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga bdzie wsplna...", jak mwi JPII sowami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani uytkownicy mog korzysta z szybkiej pomocy, piszc o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chtni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele wtkw pobocznych, towarzyszcych chorobie nowotworowej...

Drogi Gociu, umacniaj swoj wiar, nie tra nadziei i... kochaj z caych si!!!
samograj

#1 2012-06-29 14:25:08

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

A¿ 70 proc. przypadków nowotworów, zdaniem naukowców, jest zwi±zanych ze stylem ¿ycia. W du¿ym stopniu wiêc nasze zdrowie zale¿y od tego, jak o siebie dbamy – co jemy, ile mamy ruchu, co robimy na co dzieñ. Podstaw± przeciwdzia³ania rakowi jest oczywi¶cie unikanie tytoniu czy nadmiaru alkoholu, ale badania pokazuj±, ¿e mo¿na mu zapobiegaæ równie¿ na inne sposoby. Niektóre s± do¶æ zaskakuj±ce.:
http://fitness.wp.pl/multimedia/galerie … rt861.html

Offline

#2 2012-07-06 15:40:36

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Offline

#3 2012-07-22 16:48:53

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Czy mo¿liwe jest pokonanie ciê¿kiej choroby, a nastêpnie realizowanie swoich marzeñ i pasji? Przyk³ad Joachima Czerniaka z Mosiny pokazuje, ¿e warto podj±æ walkê o swoje ¿ycie. Ch³opak pokona³ raka i przeszed³ ¿mudn± rehabilitacjê, która ocali³a go od wózka inwalidzkiego. Teraz wraz z ojcem Robertem przygotowuje siê do kolejnego etapu leczenia - podró¿y rowerem przez Australiê.:
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ … ,id,t.html

Offline

#4 2012-07-22 16:52:33

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

WIÊCEJ WARZYW I OWOCÓW

To nie podlega dyskusji. Rola warzyw i owoców ugruntowuje siê od ponad dwudziestu lat, w miarê postêpu prac nad zale¿no¶ciami miêdzy diet± a chorobami nowotworowymi. Dr Peter Greenwald, dyrektor Dzia³u Profilaktyki i Kontroli Amerykañskiego Instytutu Onkologicznego, mówi: "Im wiêcej ludzie jedz± owoców i warzyw, tym mniej maj± nowotworów, zarówno okrê¿nicy, jak te¿ sutka i p³uc. Ryzyko to jest u nich mniejsze nawet o po³owe w porównaniu z grup± jedz±c± mato owoców i warzyw". Wypowied¼ ta opiera siê na licznych dowodach.

Ostatnio dr Gladys Bock z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przeprowadzi³a analizê stu siedemdziesiêciu prac badawczych, pochodz±cych z siedemnastu krajów i potwierdzi³a ten ekscytuj±cy fakt: wszêdzie obserwowano mniejsze ryzyko raka o oko³o 50% u osób spo¿ywaj±cych du¿o warzyw i owoców. Dotyczy³o to raka p³uc, jelita grubego, sutka, szyjki macicy, prze³yku, jamy ustnej, ¿o³±dka, pêcherza moczowego, trzustki i jajników. Nie trzeba bynajmniej je¶æ wielkich ilo¶ci owoców i warzyw.

Niektórzy badacze uwa¿aj±, ¿e jedzenie owoców dwa razy dziennie zmniejsza ryzyko wyst±pienia raka p³uc o 75% (w porównaniu z tymi, którzy jedz± je rzadziej ni¿ trzy razy w tygodniu). Dotyczy to tak¿e osób pal±cych. Dowody s± tak oczywiste, ¿e dr Block uwa¿a, i¿ propagowanie jedzenia warzyw i owoców mo¿e w istotny sposób zmniejszyæ zapadalno¶æ na choroby nowotworowe. Porównuje to nawet do efektów, jakie przynios³o oczyszczanie wody w walce z epidemiami cholery.

POMIDORY KONTRATAKUJ¡

Zwróæ szczególn± uwagê na skromnego pomidora. Nie wyg±da on na szczególnego "przeciwrakowego wojownika", jednak nowe badania wykaza³y, ¿e jest go wiele w diecie osób mniej podatnych na nowotwory. W jego dzia³aniu nie ma nic tajemniczego: to likopen, pigment nadaj±cy pomidorowi kolor. Dr Helmut Sies z Niemiec stwierdzi³, ¿e likopen ma prawie dwukrotnie silniejsze dzia³anie przeciwutleniaj±ce ni¿ beta karoten. Pomidory s± g³ównym ¼ród³em likopenu w diecie. Obecny jest on tak¿e we wszelkich przetworach: pomidorach gotowanych, konserwowych, w sosie pomidorowym przecierach i ketchupie. Likopen jest równie¿ w arbuzach i - w mniejszej ilo¶ci - w morelach.

CO SIÊ KRYJE W KROPLI KRWI

Gdyby mo¿na by³o wykonaæ b³yskawicznie pe³n± analizê chemiczn± czyjej¶ krwi, mieliby¶my szybk± odpowied¼, w jakim stopniu badany zagro¿ony jest zachorowaniem na raka. Wykonywano ju¿ czê¶ciowe oceny sk³adu krwi, pozwalaj±ce stwierdziæ zawarto¶æ witamin i beta-karotenu. Dla przyk³adu, prowadzone w Szwajcarii przez dwana¶cie lat w grupie 3000 mê¿czyzn badanie wykaza³o, ¿e maj±cy niski poziom witaminy A i karotenu (a zatem spo¿ywaj±cy mniej owoców i warzyw) czê¶ciej umierali na wszystkie typy nowotworów - szczególnie na raka p³uc.

Przy niskim poziomie witaminy C we krwi stwierdzano wiêksze ryzyko zgonu z powodu raka ¿o³±dka i jelit. W ostatnio przeprowadzonym badaniu w Wielkiej Brytanii okre¶lono spadek ryzyka zachorowania na raka u osób z wysokim poziomem beta-karotenu na 40%. Inne badanie wykaza³o, ¿e osoby z wy¿szym poziomem kwasu foliowego (zawartego w zielonych li¶ciach warzyw) i likopenu (w pomidorach) s± mniej podatne na wszystkie typy raka, a zw³aszcza p³uc, szyjki macicy i trzustki.

CZOSNEK I CEBULA - OSTRA PROFILAKTYKA

Ka¿dego dnia nale¿y je¶æ choæ trochê czosnku lub cebuli. Znaleziono w nich ponad trzydzie¶ci substancji przeciwrakowych, takich jak dwusiarczek allilu, kwercetyna i ajoen. W badaniach na zwierzêtach wykazano, ¿e substancje te blokuj± najgro¼niejsze karcinogeny, takie jak nitrozaminy i aflatoksyny, szczególnie gro¼ne dla ¿o³±dka i p³uc. Karmienie zwierz±t czosnkiem zapobiega powstawaniu raka.

Naukowcy z Harwardu uodpornili chomiki na niektóre nowotwory, dodaj±c cebulê do ich po¿ywienia. Dr Michael Wargovich z O¶rodka Badañ nad Rakiem w Houston podawa³ myszom uzyskany z czosnku dwusiarczek allilu. Grupa kontrolna myszy otrzymywa³a zwyk³± dietê zawieraj±c± substancje sprzyjaj±ce powstawaniu nowotworów.

Myszy karmione sk³adnikami czosnku o 75% rzadziej chorowa³y na raka jelita grubego. Co ciekawsze, gdy myszom tym dodano do po¿ywienia czynniki powoduj±ce raka prze³yku, ¿adna z nich nie zachorowa³a! W innym badaniu, na Uniwersytecie Stanowym Penn, dr John Miller stwierdzi³, ¿e u karmionych czosnkiem myszy o 70% rzadziej wystêpowa³ rak sutka. Równie¿ u ludzi jedz±cych czosnek i cebulê wykazano rzadsze wystêpowanie ró¿nych rodzajów raka.

GRAJMY W ZIELONE

Uczyñ zasad± jedzenie zielonych warzyw, zw³aszcza li¶ciastych. Maj± one szczególnie szeroki wachlarz sk³adników mog±cych hamowaæ powstawanie chorób nowotworowych. Potwierdzi³o to badanie przeprowadzone we W³oszech. Uwa¿a siê, ¿e dzia³anie takie "szpinak, jarmu¿, zielona sa³ata i broku³y. Zawieraj± one ró¿ne przeciwutleniacze (antyoksydanty), w tym beta-karoten, kwas foliowy i luteinê (ma³o znan± substancjê, uwa¿an± przez niektórych badaczy za równie siln± co beta-karoten).

Szpinak zawiera du¿o luteiny, jarmu¿ dwa razy tyle. Dr Frederick Khachik z Departamentu Rolnictwa uwa¿a, ¿e nale¿y wybieraæ warzywa o jak najciemniejszej zieleni li¶ci - zawieraj± one najwiêcej karotenoidów. Twierdzi te¿, ¿e luteina i inne karotenoidy nie zostaj± zniszczone poprzez gotowanie czy zamra¿anie, jakkolwiek wysoka temperatura istotnie uszkadza takie antyoksydanty, jak witamina C i glutation.

ZADZIWIAJ¡CA SI£A CYTRUSÓW

Dr Herbert Pierson z Amerykañskiego Instytutu Onkologicznego zaleca jedzenie grejpfrutów, cytryn, pomarañczy i limet (limonów). Nazywa on cytrusy "pakietami przeciwrakowymi", gdy¿ zawieraj± one wszelkie typy dzia³aj±cych w ten sposób substancji: karotenoidy, flawonoidy, terpeny, limonoidy, kumaryny. Jedno z badañ wykaza³o, ¿e w cytrusach znajduje siê piêædziesi±t osiem sk³adników chemicznych o potencjalnym dzia³aniu na choroby nowotworowe. Jest to znacznie wiêcej ni¿ w jakichkolwiek innych pokarmach.

Ponadto dr Pierson mówi, ¿e "cudowno¶æ cytrusów polega na tym, ¿e zawieraj± kilka rodzajów substancji ro¶linnych, które razem dzia³aj± wielokrotnie silniej ni¿ ka¿da osobno". Innymi s³owy, wszelkie owoce cytrusowe s± cudownym koktajlem sk³adników przeciwrakowych. Jednym z nich jest silny przeciwutleniacz - glutation, obecny w du¿ym stê¿eniu we wszystkich cytrusach. Wydaje siê jednak, ¿e glutation w niewielkim stopniu przechodzi do soku. Pomarañcze zawieraj± najwiêcej glukaratu, innego czynnika maj±cego zdolno¶æ zapobiegania nowotworom Niektórzy badacze wi±¿± wyra¼ny spadek zachorowañ na raka ¿o³±dka w USA z rozpowszechnieniem spo¿ycia owoców cytrusowych.

POSTAW NA SOJÊ

Polub fasolkê sojow±. Ma ona, a tak¿e jej przetwory, jak np. serek tofu, znaczne w³a¶ciwo¶ci przeciwnowotworowe. Zawiera co najmniej piêæ poznanych substancji czynnych. Ma ona dzia³anie prziciwestrogenowe, mog±ce wp³ywaæ hamuj±co na rozwój nowotworów hormonozale¿nych, takich jak rak sutka. Soja jest tak¿e najbogatszym ¼ród³em tak zwanych inhibitorów proteazy, które w badaniach na zwierzêtach ca³kowicie blokuj± lub przynajmniei spowalniaj± rozwój raka jelita grubego, jamy ustnej, pluæ, w±troby, trzustki i prze³yku.

Dwa inne sk³adniki soi - fitosterole i saponiny równie¿ maj± silne dzia³anie przeciwnowotworowe. U zwierz±t fitosterole pomagaj± t³umiæ rozwój raka jelita grubego poprzez hamowanie podzia³u i wzrostu komórek, saponiny mog± pobudzaæ odporno¶æ, a nawet bezpo¶rednio niszczyæ niektóre szczególne rodzaje komórek nowotworowych, zwalniaæ rozwój komórek raka szyjki macicy i raka skóry. Japoñczycy spo¿ywaj± piêæ razy wiêcej tych sk³adników ni¿ Ameryknie - byæ mo¿e st±d bierze siê niski wska¼nik zachorowañ na raka w Japonii.

Typowa "zachodnia" dieta dostarcza 80 mg fitosteroli dziennie. Japoñczycy spo¿ywaj± przeciêtnie 400 mg dziennie Zachodni wegetarianie jedz± oko³o 345 mg saponin dziennie. Jak na ironiê, wiêkszo¶æ soi produkowanej w USA przeznaczana jest na paszê dla zwierz±t, a prawie cala reszta eksportowana jest do Japonii. Sk³adniki soi blokuj± tak¿e tworzenie siê jednych z najgro¼niejszych czynników rakotwórczych - nitrozamin, które mog± powodowaæ raka w±troby. Soja przeciwdzia³a im lepiej ni¿ witamina C, dodawana do wêdzonego i konserwowanego miêsa dla zahamowania skutków nitrozamin.

HERBATA TO NAPÓJ ZDROWY

Zostañ fanem herbaty. Posiada ona nowo odkryte dzia³anie przeciwnowotworowe. Dr John Weisburger z Amerykañskiej Fundacji Zdrowia mówi, ¿e "dzia³a tak herbata czarna, zielona i ulung". Te trzy powszechnie stosowane na ¶wiecie odmiany herbaty produkowane s± z gatunku Camelia sinensis. Popularne herbaty "zio³owe" czy "smakowe" to ró¿nego rodzaju mieszanki zió³ i przypraw, które mog± nie mieæ takiego dzia³ania, jak prawdziwa herbata. Badania przeprowadzone ostatnio w Chinach, Japonii i USA potwierdzaj±, ¿e herbata wyra¼nie blokuje powstawanie ró¿nych rodzajów raka u zwierz±t do¶wiadczalnych.

Dr Allan Conney z Uniwersytetu Rutgers stwierdzi³, ¿e podawanie myszom herbaty (parzonej tak samo jak dla ludzi) zmniejsza u nich ryzyko raka skóry o 87%, ¿o³±dka - o 58% i p³uc - o 56%. Inne badania na zwierzêtach wykazuj±, ¿e herbata ulung i czarna (jest to zielona herbata podgrzewana i fermentowana) równie¿ hamuj± rozwój nowotworów.

Najlepsze dzia³anie ma jednak herbata zielona. Zawiera ona substancje zwane katechinami. Japoñczycy zidentyfikowali jeden ze zwi±zków katechinowych, zwany EGCG. Chemik Chi-Tang z Uniwersytetu Rutgers wykaza³, ¿e najwiêcej EGCG jest w³a¶nie w zielonej herbacie; odmiana ulung zawiera 40% tej ilo¶ci, a czarna tylko 10%. Wynika to z niszczenia katechin przy przetwarzaniu herbaty zielonej w czarn±.

NIE PRZESADZAJ Z ALKOHOLEM

Alkohol mo¿e zwiêkszyæ ryzyko zachorowania na raka przewodu pokarmowego, w±troby, gruczo³u krokowego, sutka - a zw³aszcza jelita grubego. Je¶li palisz i do tego pijesz alkohol, grozi Ci czterdzie¶ci trzy razy wiêksze ryzyko wyst±pienia raka krtani i sto trzydzie¶ci piêæ razy wiêksze ryzyko raka w obrêbie nosa.

Wynika to z szeroko zakrojonych badañ przeprowadzonych we Francji. Nadmierne picie piwa sprzyja powstawaniu raka odbytu - wed³ug badañ naukowców z Uniwersytetu Ok³ahomy, którzy stwierdzili, ¿e codzienne wypijanie piêciu lub wiêcej piw podwaja ryzyko zachorowania na raka odbytu. Generalnie, im wiêcej spo¿ywanego alkoholu, tym wiêksze niebezpieczeñstwo zachorowania na ró¿ne rodzaje raka.

Nie do¶æ tego; najnowsze badania sugeruj±, ¿e nadmierne spo¿ywanie alkoholu sprzyja rozsiewowi nowotworu poprzez t³umienie uk³adu odporno¶ciowego. Wed³ug obserwacji dr. Gayle'a Page'a z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, wystarczy kilka epizodów lub nawet jednorazowe nadu¿ycie alkoholu, by przyspieszyæ wzrost guza i przerzuty. Dr Page'a podaje, ¿e u zwierz±t odpowiednik czterech-piêciu drinków wypitych w ci±gu godziny podwaja liczbê nowych ognisk przerzutowych raka sutka do p³uc. Z powy¿szych danych jasno wynika, ¿e osoby, maj±ce chorobê nowotworow± musz± siê szczególnie wystrzegaæ nadu¿ywania alkoholu.

CZOSNEK W WALCE Z ZABÓJCZYMI KOMÓRKAMI

Nie jest przesad± pomys³ zastosowania czosnku do zwalczania nowotworów. Niemieccy naukowcy stwierdzili ostatnio, ¿e sk³adniki czosnku dzia³aj± toksycznie na z³o¶liwe komórki i mog± je uszkadzaæ, w podobny sposób jak niektóre leki. W badaniu tym wykazano, ¿e zawarty w czosnku ajoen jest trzykrotnie bardziej toksyczny dla komórek nowotworowych ni¿ dla zdrowych.

Dr Benjamin H. S. Lau z Wydzia³u Medycznego Uniwersytetu w Loma Linda stwierdzi³ mo¿liwo¶æ innej drogi dzia³ania czosnku na nowotwory. W badaniach laboratoryjnych siarkowe sk³adniki czosnku wzmagaj± aktywno¶æ komórek odporno¶ciowych: makrofagów i limfocytówT, których zadaniem jest m.in. walka z komórkami nowotworowymi. Dr Lau chce obecnie podj±æ próbê wykazania, ¿e zjawisko to ma miejsce nie tylko w probówce, ale tak¿e w ¿ywym organizmie ludzkim.

DrTim Byers z Centrum Kontroli i Profilaktyki uwa¿a, ¿e istnieje jeszcze jedna mo¿liwo¶æ dzia³ania czosnku; poprzez jego w³a¶ciwo¶ci bakteriobójcze. Mo¿e to mieæ znaczenie w przeciwdzia³aniu nowotworom ¿o³±dka i jelita grubego. Jedna z teorii g³osi, ¿e w ich powstawaniu maj± jaki¶ udzia³ bakterie Helicobacter pylon.

NASTÊPNY WOJOWNIK: KAROTEN

Beta karoten jest g³ównym sk³adnikiem warzyw i owoców, maj±cym znaczenie w walce z nowotworami. Wydaje siê, ¿e nie tylko w zapobieganiu; ostatnie badania wykazuj±, ¿e ma podobne dzia³anie na komórki nowotworowe jak czosnek, zw³aszcza poprzez wp³yw na uk³ad odporno¶ciowy. Zwierzêta karmione beta-karotenem mia³y siedmiokrotnie mniejszy wzrost guzów nowotworowych ni¿ te, które beta-karotenu nie otrzymywa³y.

W przeprowadzonych ostatnio w Harwardzie testach laboratoryjnych wykazano, ¿e beta-karoten mia³ równie¿ bezpo¶rednie dzia³anie toksyczne na komórki pobrane z ludzkich guzów p³askokomórkowych p³uc. Zmniejsza³ on rozrost komórek i aktywno¶æ wolnych rodników oraz produkcjê szkodliwych enzymów. Byæ mo¿e najbardziej interesuj±ce s± badania dr. Xiang-dong Wang z uniwersytetu w Tufts nad przemian± beta-karotenu w kwas retinowy (kwas witaminy A). Kwas ten, maj±cy dzia³anie przeciwnowotworowe, jest obecnie stosowany w wielu krajach (g³ównie w dermatologii - przyp. t³um.). Podejmowane s± próby zastosowania w leczeniu nowotworów krwi i pêcherza moczowego.

Beta-karoten jest przekszta³cany w przewodzie pokarmowym, ponadto dociera do p³uc, w±troby, nerek i tkanki t³uszczowej, gdzie w razie potrzeby równie¿ ulega przemianie w kwas retinowy. Oznacza to, ¿e gdy jemy pokarmy z beta karotenem, zaopatrujemy nasze tkanki w zapasy do produkcji kwasu retinowego, który mo¿e byæ potrzebny do zwalczania z³o¶liwych komórek. Czy mo¿e byæ lepsza zachêta do spo¿ywania bogatych w beta karoten warzyw i owoców?

KOLEJ NA TRAN

W badaniach na zwierzêtach tran jest mistrzem w walce z rakiem i w hamowaniu wzrostu guzów. Dr Artemis Simopoulos, prezes Waszyngtoñskiego Centrum Genetyki, ¯ywienia i Zdrowia mówi, ¿e "liczne badania wykazuj±, i¿ tran zmniejsza u zwierz±t wielko¶æ i liczbê guzów oraz ich sk³onno¶æ do przerzutów".

Wydaje siê, ¿e mo¿e to byæ prawdziwe tak¿e w odniesieniu do ludzi. Dr Therese A. Dolececk z Centrum Medycznego w Minneapolis stwierdzi³a w grupie 6000 mê¿czyzn w ¶rednim wieku mniejsz± ¶miertelno¶æ z powodu raka u tych, którzy jedli wiêcej ryb. Profesor chirurgii z Harwardu, George Blackburn, uwa¿a, ¿e t³uszcz rybi mo¿e hamowaæ rozsiew nowotworu po zabiegu operacyjnym. Bada on tê zale¿no¶æ u pacjentek po operacji raka sutka i twierdzi, ¿e dotychczasowe wyniki s± bardzo obiecuj±ce.

KAPUSTA I PSZENICA A NOWOTWORY PIERSI

Znane jest pobudzaj±ce rozwój raka sutka dzia³anie ¿eñskiego hormonu, estrogenu. U kobiet, zw³aszcza w okresie przed menopauz±, d±¿y siê do zmniejszenia poziomu estrogenu dla spowolnienia przebiegu choroby. Stwierdzono, ¿e spo¿ywanie kapusty, broku³ów i innych warzyw krzy¿owych (kapustnych: kalafiora, jarmu¿u, rzepy itp.), a tak¿e otr±b pszennych przyspiesza przemianê estrogenu, zmniejszaj±c jego stê¿enie we krwi. Wed³ug niektórych naukowców kobiety z rakiem sutka mog± zmniejszyæ poziom kr±¿±cego estrogenu spo¿ywaj±c takie w³a¶nie pokarmy.

NOWE PERSPEKTYWY

Niektóre pokarmy mog± zapobiegaæ wyst±pieniu choroby nowotworowej. Czy jest mo¿liwe, by dzia³a³y tak¿e u osób ju¿ chorych na raka? Wiele badañ potwierdza, ¿e odpowiednia dieta mo¿e pomagaæ w zahamowaniu wzrostu, przerzutów i nawrotów nowotworów. Nie znaczy to oczywi¶cie, ¿e dieta mo¿e zastêpowaæ stosowane przez lekarzy metody leczenia chorób nowotworowych. Mo¿e byæ metod± wspomagaj±c±, pomagaj±c± pacjentom w skuteczniejszym zwalczaniu i znoszeniu tej strasznej choroby.

Fragmenty ksi±¿ki "¯YWNO¦Æ TWÓJ CUDOWNY LEK" Jean Carper
http://www.nowotwor.zdrowe.com.pl/nowotwor_pokarmy.html

Offline

#5 2012-08-15 16:36:11

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Tegoroczna pogoda spowodowa³a, ¿e rosn±ce dziko krzewy czarnego bzu, a¿ uginaj± siê od owoców. Warto je zbieraæ i przygotowywaæ ró¿nego typu przetwory. Owoce te zawieraj± bowiem antocyjany, pektyny, garbniki, kwasy organiczne, potas, wapñ, magnez, sód, fosfor i witaminy (szczególnie A, C, B1, B2). Substancje te sprawiaj±, ¿e owoce czarnego bzu ³agodz± ból i stany zapalne, obni¿aj± gor±czkê, zmniejszaj± objawy przeziêbienia, usuwaj± zmêczenie, oczyszczaj± organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn, a przede wszystkim zwalczaj± wolne rodniki, czyli dzia³aj± przeciwnowotworowo. S³owem - prawdziwa bomba prozdrowodna. Jak przygotowaæ przetwory z czarnego bzu? Oto gar¶æ przepisów.
Wiêcej:
http://kuchnia.wp.pl/fototematy/360/1/1 … y-bez.html

Offline

#6 2012-09-20 14:26:08

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Offline

#7 2012-10-07 08:16:38

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Wyleczy³ raka mózgu, objedzie Australiê:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,14985452,ka … leria.html

Offline

#8 2012-11-08 08:12:40

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

NOWOTWORY - Kontroluj my¶li i emocje

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzi … index.html

Offline

#9 2012-12-15 14:37:24

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Offline

#10 2012-12-15 16:37:21

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Offline

#11 2012-12-15 17:49:26

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Naszym celem jest pokazywanie osobom, które dowiaduj± siê o chorobie nowotworowej, ¿e raka mo¿na pokonaæ i wróciæ do "normalnego" ¿ycia, ¿ycia pe³nego pasji i marzeñ.

Pragniemy jednocze¶nie:

- "ocieplaæ" s³owo rak

- pokazywaæ pozytywne aspekty w walce z rakiem

- pokazywaæ, ¿e Ci, którzy podjêli walkê z t± ¶mierteln± chorob± dzi¶ inaczej ceni± ¿ycie

Samo podjêcie walki znacz±co zwiêksza szanse na ostateczne wyleczenie, a komu¶ kto podejmie tak± walkê, bardzo trudno jest przegraæ. Ka¿da choroba ma dwa aspekty: medyczny i emocjonalny. Niekiedy du¿o ³atwiej jest pokonaæ chorobê z punktu medycznego. Nowotwór mo¿e byæ drog± do lepszego ¿ycia - ¿ycia wewnêtrznego. Pragniemy inspirowaæ chorych do walki o w³asne ¿ycie. Tak, aby ta walka sta³a siê celem.

Aby osi±gn±æ zamierzony cel, chory winien:

- skonsultowaæ postawion± diagnozê u ró¿nych lekarzy

- nabyæ podstawow± wiedzê o chorobie oraz o roli pacjenta w trakcie leczenia

- a nade wszystko powinien zrozumieæ, ¿e rak nie oznacza wyroku ¶mierci.

Wspieramy tysi±ce chorych na raka w ich walce z chorob± poprzez:

- powiêkszanie wspólnoty ludzi chorych na raka w ich walce z chorob± z rakiem

- budowanie w nich nadziei i si³y do podjêcia walki

- anga¿owanie w dzia³ania maj±ce przenie¶æ chorych ze ¶wiata szpitalnej psychozy do ca³kowitego uniezale¿nienia

- pokazywanie najlepszych przyk³adów zwyciêstw nad rakiem.

http://www.pokonajraka.com/misja-icele.html

Ostatnio edytowany przez samograj (2012-12-16 17:38:00)

Offline

#12 2012-12-15 18:14:39

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych, tych zdrowych i nowotworowych do czytania mojego bloga..
To historia mojej walki z rakiem..
Zreszt± sami przeczytajcie…
Przesy³am mnóstwo pozytywnej energii !

http://rakoff.blog.pl/

Offline

#13 2012-12-15 18:32:38

orkan

Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 15

Re: Linki orkana- o tych, którym uda³o siê pokonaæ raka, fundacje... itp.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi

[ Generated in 0.040 seconds, 9 queries executed ]


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com kopiowanie starych kaset nocleg ciechocinek Domy z keramzytu Wrocław Διαμερίσματα σε Λάντκραϊς Γκόσλαρ, Γερμανία