Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadziej± na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany do¶wiadczeñ, wspierania siê w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga bêdzie wspólna...", jak mówi JPII s³owami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani u¿ytkownicy mog± korzystaæ z szybkiej pomocy, pisz±c o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chêtni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele w±tków pobocznych, towarzysz±cych chorobie nowotworowej...

Drogi Go¶ciu, umacniaj swoj± wiarê, nie traæ nadziei i... kochaj z ca³ych si³!!!
samograj

#1 2013-05-04 16:45:13

antonioesposito

Zarejestrowany: 2013-02-25
Posty: 23

Sztafeta ¿ycia

Celem prelekcji ¶wiatowego eksperta dr Aleksandry Nied¼wiecki by³o szerzenie wiedzy na temat badañ nad profilaktyk± i leczeniem chorób, g³ównie uk³adu kr±¿enia i raka, które obieraj± inny kierunek ni¿ ten wyznaczony przez wielkie koncerny farmaceutyczne i przynosz± ciekawe rezultaty.




24 kwietnia w Poznaniu i 27 kwietnia w Warszawie go¶ci³a dr Aleksandra Nied¼wiecki - ¶wiatowy ekspert suplementacji ¿ywieniowej, doktor biochemii, naukowiec, autorka i wspó³autorka ponad 100 publikacji naukowych.
Dr Aleksandra Nied¼wiecki, jest przewodnicz±cym zarz±du (CEO) i dyrektorem badañ Instytutu Medycyny Komórkowej Dr Ratha w Kalifornii jak równie¿ wiceprezydentem Fundacji Zdrowia Dr Ratha i cz³onkiem zarz±du Dr Rath Education Services.

Celem tych prelekcji by³o szerzenie wiedzy na temat badañ Instytutu nad profilaktyk± i leczeniem chorób, g³ównie uk³adu kr±¿enia i raka, które to badania obieraj± inny kierunek ni¿ ten wyznaczony przez wielkie koncerny farmaceutyczne i przynosz± ciekawe rezultaty. Fundacja zdrowia Dr Ratha stawia na edukacjê ka¿dego cz³owieka w dziedzinie w³asnego zdrowia i przejêcia za nie odpowiedzialno¶ci.
Dlaczego jest to tak wa¿ne? Obserwuj±c wspó³czesny ¶wiat dostrzegamy, ¿e mimo ogromnych nak³adów na medycynê i farmakologiê, mimo postêpów medycyny, choroby tzw. cywilizacyjne wcale nie zostaj± zahamowane, a wrêcz przeciwnie, rozszerzaj± siê intensywnie. Choroby uk³adu kr±¿enia, rak, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, alergie i depresja s± coraz bardziej powszechne we wszystkich grupach wiekowych. Jednocze¶nie ro¶nie wp³yw przemys³u farmaceutycznego, apteki wyrastaj± jak grzyby po deszczu. Jak donosz± gazety codziennie ponad 2 mln Polaków kupuje leki. Miesiêcznie wydajemy na nie ju¿ 2,2 mld z³. Czy jeste¶my zdrowsi? A tymczasem koncerny farmaceutyczne generuj± zyski 5-6 razy wiêksze ni¿ inne bran¿e z listy Fortune 500 w USA, wydaj±c obecnie 15 bilionów dolarów rocznie na promocjê leków w samych Stanach Zjednoczonych. (popatrzmy na przeciêtny blok reklamowy u nas...)

Gwen Olsen, która przez 15 lat pracowa³a jako reprezentant dla takich gigantów farmaceutycznych jak Johnson & Johnson, Syntex Labs, Bristol-Myers Squibb, Abbott Laboratories czy Forest Laboratories, mówi:
"Chcê obaliæ mit, ¿e przemys³ farmaceutyczny ma na celu poprawê zdrowia i leczenie. W rzeczywisto¶ci celem jest utrzymywanie chorób i zarz±dzanie objawami. Nie jest zainteresowany leczeniem raka, Alzheimera czy chorób serca, poniewa¿ gdyby tak by³o to dzia³ali by na w³asn± szkodê – utraty biznesu, a to nie ma sensu. Nie chcia³abym, ¿eby ludzie my¶leli, ¿e jestem zwolenniczk± „teorii konspiracji”, gdy¿ w rzeczywisto¶ci za tym co mówiê nie stoi ¿adna „teoria”, a wszystko co mówiê jest do udowodnienia. Mo¿na udowodniæ, ¿e przemys³ farmaceutyczny wcale nie chce leczyæ ludzi."

Zadajmy sobie pytanie biznesowe: Czy komu¶, kto czerpie niewyobra¿alne zyski z chorób, op³aca siê te choroby leczyæ? Czy raczej ich celem jest je "podtrzymywaæ". Zadajmy sobie drugie pytanie: czy leki, które znamy, lecz± przyczyny choroby, czy tylko niweluj± objawy, maj±c jednocze¶nie dzia³ania uboczne. Czy jakakolwiek maszyna bêdzie dzia³aæ lepiej, gdy jej wy³±czymy po prostu czujniki alarmowe w razie awarii? A przecie¿ organizm ludzki jest najbardziej skomplikowan± maszyn± jak± znamy!
Wiemy, ¿e ta nasza prywatna maszyna - jedyna rzecz, któr± dostajemy na ca³e ¿ycie i nie da siê jej wymieniæ na nowszy model - potrzebuje pokarmu. Jednak czy chodzi o jakikolwiek pokarm? Czy nalejesz do swojego diesla benzyny, lub co gorsza pierwszego lepszego p³ynu, który zape³ni bak? A jednak wielu ludzi tak w³a¶nie robi z w³asnym organizmem, który do prawid³owej pracy potrzebuje odpowiednich dawek bia³ek, t³uszczy, wêglowodanów oraz witamin, soli mineralnych, aminokwasów i pierwiastków ¶ladowych, które Instytut dr Ratha obejmuje wspóln± nazw± "mikroelementów". Potrzebuje te¿ oczywi¶cie du¿e ilo¶ci wody.

Mikroelementy reguluj± pracê komórek buduj±cych narz±dy. S± niezbêdne, aby praca ta przebiega³a w³a¶ciwie. Do czego prowadzi drastyczny brak np. witaminy C przekonali siê dawni ¿eglarze, którzy umierali na szkorbut.
We wspó³czesnej ¿ywno¶ci, czêsto wysoko przetworzonej, przesyconej chemikaliami, mikroelementy s± w zaniku. Nawet warzywa i owoce s± obecnie bardziej wyja³owione przez nawozy sztuczne, chemiczne opryski zapobiegaj±ce psuciu siê, a tak¿e d³ugi transport i przechowywanie. W efekcie nape³niamy brzuchy, ale nie dostarczamy organizmowi tego co potrzebuje do prawid³owej pracy. Niestety nie mamy wbudowanej lampki alarmowej, która by nas o tym ostrzega³a zawczasu. Gdy nam brak wody, chce nam siê piæ, gdy nam brak snu, chce nam siê spaæ, gdy nam brak mikroelementów albo nic siê nie dzieje, albo po prostu chce nam siê je¶æ, co¶ za nami chodzi, wiêc zapychamy siê przek±skami, które niczego nie naprawiaj±, a wrêcz czêsto pogarszaj± sprawê, gdy¿ zamieraj±ce wiele chemikaliów przek±ski zwiêkszaj± zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minera³y, aby siê oczy¶ciæ.
Dopiero gdy okazuje siê, ¿e mamy z³ogi w têtnicach, zawa³ serca, depresjê, chroniczne zmêczenie, gdy dopada nas stan chorobowy, dopiero wtedy organizm daje wyra¼ny sygna³, ¿e jest ¼le. A my co robimy? Czêsto za pomoc± leków uciszamy ten sygna³.

Ciekawy przyk³ad takiego dzia³ania zosta³ omówiony na wyk³adzie na przyk³adzie cholesterolu i chorób uk³adu kr±¿enia.
Wmówiono nam, ¿e przyczyn± wszelkiego z³a jest cholesterol, potem siê okaza³o, ¿e jest "dobry" i "z³y" cholesterol. Kierunkiem badañ, leków i leczenia sta³o siê obni¿anie "z³ego" cholesterolu. Pacjentom przepisuje siê leki statyny, które maj± blokowaæ kluczowy w syntezie cholesterolu enzym, a jednocze¶nie niszcz± w±trobê, miê¶nie (w tym miêsieñ serca) oraz maj± wp³yw na gospodarkê hormonaln±.

Medycyna komórkowa, któr± rozwija Instytut dr Ratha, skupi³a siê na tym, dlaczego cholesterol zaczyna siê odk³adaæ w naczyniach krwiono¶nych i to na dodatek g³ównie w 1/300 000 czê¶ci tego uk³adu. Bo ma³o z nas wie, ¿e ³±czna d³ugo¶æ uk³adu krwiono¶nego cz³owieka szacowana jest na prawie 100 000 km, za¶ cholesterol ma tendencjê do odk³adania siê w naczyniach okalaj±cych serce (tzw. naczynia wieñcowe), które maj± oko³o 30 cm d³ugo¶ci.
Dlaczego g³ównie tam? Serce bije ponad 100 000 razy na dobê. W tym czasie naczynia je okalaj±ce s± poddawane ci±g³emu stresowi mechanicznemu, s± zgniatane i rozci±gane. Gdy bêdziemy d³ugo i regularnie ugniataæ w±¿ ogrodowy w jednym miejscu - pêknie. Naczynia wieñcowe musz± byæ sprê¿yste i ci±gle regenerowane, aby wytrwaæ te miliardy zgnieceñ podczas naszego ¿ycia. Do tego potrzebne s± mikroelementy, w szczególno¶ci witamina C i aminokwasy (lizyna i prolina), niezbêdne w budowie kolagenu.
Je¿eli brakuje tych sk³adników od¿ywczych w ¶cianach naczyñ zaczynaj± tworzyæ siê pêkniêcia i szczeliny. Organizm "wie", ¿e nale¿y je za³ataæ, w pêkniêciach tych zaczyna siê wiêc odk³adaæ cholesterol LDL. Gdy nawet ograniczymy poprzez dietê przyjmowanie cholesterolu, jego stê¿enie bêdzie wyrównane zwiêkszon± produkcj±, aby móc za³ataæ pêkniêcia w naczyniach.
Zamiast walczyæ z cholesterolem medycyna komórkowa skupia siê na naturalnej regeneracji za pomoc± suplementacji mikroelementami naczyñ krwiono¶nych i osi±ga pozytywne rezultaty.
(Wiêcej na ten temat w ksi±¿ce dr Matthiasa Ratha "Dlaczego zwierzêta nie dostaj± zwa³ów serca".)

Wiele z badañ Instytutu dotyczy zagadnienia tzw. synergii, czyli wspó³dzia³ania ze sob± witamin i minera³ów. Dziêki temu wspó³dzia³aniu mo¿na osi±gn±æ lepszy rezultat przy mniejszych dawkach. Opracowuj± dziêki temu zestawy mikroelementów, które mo¿liwie optymalnie od¿ywiaj± komórki naszego cia³a. Czerpi± te¿ z mocy natury, preferuj±c naturalne ekstrakty z ro¶lin nad syntetyczne odpowiedniki.
Nie jestem lekarzem. Jestem osob± tak± jak ka¿dy cz³owiek - z organizmem, który czasem sprawia problemy. Szanujê wiedzê medyczn± i lekarzy, którzy maj± misjê aby leczyæ pacjentów, jednak mia³am te¿ do¶wiadczenia, które sprawiaj±, ¿e sta³am siê sceptyczna wobec mo¿liwo¶ci, dzia³ania i kierunku w jakim zmierza wspó³czesna medycyna. Od kilku lat poszukujê odpowiedzi na w³asne problemy zdrowotne, opieraj±c siê na rozmaitych badaniach i do¶wiadczeniach innych, oraz na wiedzy pokoleñ na temat zdrowia i ¿ywienia.
Zachêcam ka¿dego, aby zacz±³ interesowaæ siê dzia³aniem tej jedynej rzeczy, któr± na pewno mamy dan± na ca³e ¿ycie na tym ¶wiecie

Agnieszka Rajczak-Kuciñska


Wyk³ad dr Aleksandry Nied¼wiecki do obejrzenia online:
http://www.youtube.com/watch?v=xdtsKsCnZQk
Wyk³ad dr Ratha (polskie napisy)
http://www.youtube.com/watch?v=HHveLcYk8_8

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi

[ Generated in 0.019 seconds, 9 queries executed ]


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pojemniki na piasek i sól przegrywanie kaset vhs ursus kopiowanie starych kaset spa Ciechocinek